Yongnuo YN-560EX — перші враження
Прийшла перша партія нової спалах Yongnuo YN-560EX. Сьогодні поизучал трохи — ділюся свіжими роздумами. Як і все нове, тим більше від молодих гравців великого ринку, все не дуже однозначно..))
НОВИЙ КОРПУС
До цієї моделі Yongnuo випускали спалаху в двох варіантах — серія 46х власної розробки, і серія 56х, яка зовні на 90% була «злизана» з флагмана на момент виходу від Canon — Speedlite 580 II. При всій моїй любові до Yongnuo ?? не можна було не визнати: четырехсотки виглядають на тлі п'ятисоток «не так, щоб дуже»... Хоча саме модель YN-460 II і присадила мене майже три роки тому «на шлях стробизму» ?? — досі куплені тоді три штуки (ще з пластмасовими ніжками!) з і-бей працюю справно і я постійно використовую в своїх сетапах.
Але — коли в моїй мобільного фотостудії з'явилися YN-560 першого покоління, то, крім простоти, функціональність і доступність в ціні, я зміг оцінити ще й цілком реальну солідність гаджета, який приємно взяти в руки..))
Тому мені було дуже цікаво, що ж прийде на зміну «клону» — адже, судячи з усього, Yongnuo вирішила відмовитися від копіювання чужих ідей і повністю перейти на свої власні розробки, щоб стати не просто «порушником спокою», але повноцінним гравцем на ринку фотоспалахів, до якого вже не пред'явиш претензії авторського права. І ось він первісток (а за ним дуже скоро піде і продовження — YN-568EX), з яким Yongnuo думає вийти на «цивілізований» ринок.
Ну, що я можу сказати... Дуже непогано — хороший пластик, великий РК-екран, дуже приємні на дотик кнопки... Але все ж розумієш, що дизайнери з Canon не дарма їдять свій хліб (впевнений — смачний і свіжий!) — їх дизайн, нехай навіть і п'ятирічної давності, виглядає... ну... елегантнішою, чи що..)) Ось так виглядають поряд Yongnuo YN-560EX і YN-560 II:
Не подумайте перекручено — якість виконання YN-560EX на хорошому рівні, пластик той же приємний, ніяких зайвих люфтів і зазорів, кнопки навіть набагато краще за тактильності і чуйності, а екран реально більше, контрастніше і зручніше.. Я кажу саме про витонченість — хоча, впевнений, сучасна «незграбність» YN-560EX багатьом припаде до смаку більше «округлості» YN-560 II. Та що там говорити про мої особисті відчуття, якщо я досі вважаю YN-560 першого покоління з його LED-індикаторами найвдалішим рішенням і не зміг «прийняти» принади ЖК-екрану YN-560 II..))) Ретроград — але за віком можна пробачити. ??
ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ
Само собою, за один день повністю вивчити і випробувати спалах нереально. Тут просто можу сказати одне: всі заявлені режими працюють, і дуже непогано.
Нагадаю, що Yongnuo YN-560EX призначена для роботи поза камер, на стійках. Нога спидлайта має тільки один центральний контакт, і тому що на камерах, що при встановленні в синхронізатори, буде працювати тільки в мануальному режимі керування потужністю, ніякої автоматики.
Але ось при дистанційної синхронізації спалаху усередині зашиті серйозні можливості, коли з нею можна працювати в авто-TTL відразу двох систем:
Slave C — оптична синхронізація з підтримкою E-TTL (II) Canon
Режим дистанційного керування зовнішніми спалахами Canon Wireless Flash Control працює через вбудовані спалахи камер Canon EOD 7D / 60D / 600D, через зовнішні спалахи Canon 580EX II / Metz 58 AF-2 для Canon / Nissin Di866 для Canon в режимі Master (ведуча) або трансмітер ST-E2. У цьому режимі контакт на нозі не задіяний, спалах може бути встановлена як в будь «холодний башмак», так і просто стояти/лежати де завгодно (хоч в руці асистента), а запуск проводиться через ту ж оптичну светоловушку в передній частині корпусу. Потужність спалаху виставляється автоматично або через камеру / провідну спалах / трансмітер.
Slave N — оптична синхронізація з підтримкою i-TTL Nikon
Режим дистанційного керування зовнішніми спалахами CLS Nikon (Creative Lighting System) працює через вбудовані спалахи камер Nikon D70 / D70s / D80 / D90 / D200 / D300 / D300s / D7000 / D700 / D800, через зовнішні спалахи Nikon SB-700/ SB-800/ SB-900/ SB-910 / Metz 58 AF-2 для Nikon / Nissin Di866 для Nikon в режимі Master (ведуча) або трансмітер Nikon SU-800. У цьому режимі контакт на нозі так само не задіяний. Потужність спалаху виставляється автоматично або через камеру / провідну спалах / трансмітер.
Я протестував дистанційну синхронізацію Canon E-TTL (II) через вбудовану спалах своєї камери 7D і через трансмітер ST-E2 — клас. Як говориться, «мрія весільного ... е -е-е.. фотографа» (це добрий сарказм про «бомбив» — сам такий ?? ). За чотири з гаком сотні доларів мати повністю дистанційно керовану систему освітлення з трьох джерел світла (1 шт. ST-E2 + 3 шт. YN-560EX) — саме воно для репортажних і ситуативних сесій... А коли у вересні-жовтні вийде Yongnuo YN-568EX з підтримкою HSS (поки що тільки для Кэнонистов, пичалька іншим) — так взагалі за п'ять сотень плюс-мінус баксів можна буде отримати такий серйозний універсальний комплект з автоматикою, про який ще рік тому не доводилося і мріяти з бюджетом навіть в районі $2K...
На сьогодні, мабуть, все — завтра в планах почати відеоогляд спалаху, так що «coming soon»..))